Vítejte na webu dílničky domácího tvoření

s nabídkou kroužků tvoření pro rodiče s malými dětmi, a pro větší děti samotné 

a s inspirací pro samostatné Domácí tvoření z reci materiálu

  

  

 

Tvoření a roční období

Jaro ( Březen, Duben, Květen) - VELIKONOCE

První jarní dny vženou do žil novou energii, pocit naděje a spoustu nové inspirace.  Probouzející se příroda,  a tradiční svátky jsou pro tvoření velmi inspirující jako Velikonoce,  Apríl, pálení čarodějnic,  svátek matek.

Léto - (Červen, Červenec, Srpen)

Veselé pestré barvy květin osvětlených sluncem. Léto, prázdniny, žně a dovolené vybízejí k tvořivé činnostirůznorodým materiálem. 

Podzim - (Září, Říjen, Listopad)

Halloween, lampionové průvody,  barvy podzimu, kdy zvířátka se chystají na zimu. Podzim je barevnou paletou matky přírody, kdy se pomalu ale jistě všechny barvy smíchávají v hnědou.

Zima - (Prosinec, Leden, Únor)

Barvy přírody se slily do jedné a v přírodě převládla bílá, kéž by. Z přírodních krás můžeme nyní přesunout pozornost k tradičním společenským svátkům - Vánoce, čert a Mikuláš, silvestr, masopust.

Postupy dílničky domácího tvoření

Kašírování - tvoření lepením trhaných proužků

Poslední dobou vede  v Dílničce domácího tvoření práce s papírem. Ne mokré papírové tvořeníčko, ale za sucha, pěkně s lepidlem a štětcem. Dají se pomocí tohto materiálu a pomůcek vyrobit úžasné věci pro radost a na hraní. Na obrázcích jsou jako příklad želvičky Honzy Š. a Petra P.(3. třída)....

Ubrousková metoda - deqube

Ubrousková technika je nenáročná  technika, která se dá pěkně kombinovat s reytvořením.  Inspirací  nám může být samotný obrázek ubrousku, jeho motiv, velikost.  

Lepidlo, nůžky, papír

  Papíry všeho druhu, tvrdé papíry, měkké, tenké, a nebo čtvrtky. Lze s nimi vykouzlit spoustu pěkných dílek - notýsky, krabičky, tažku, přáníčka atd.

Tvoříme z obrázků

Obrázky z kalendáře, z časopisů, z neúplného pexesa, a nebo nakreslené obrázky našich dětí lze snadno proměnit v pěkné věcičky.

Quilling - tvoření z papírových proužků

 Na techniku lze koupit barevné papírové proužky, ale proč, když můžeme protáhnout barevný papír skartovačkou a nebo si je prostě nastříhat.

Krabice a krabičky, krabicový papír

Super ekotvoření, protože v této části rubriky naleznete výtvarná díla z krabicovho papíru, z krabic a krabiček, které svou podsatotu inspitrují k tvorbě. 

Ruční papír, papírová hmota

Práce s papírovu kaší, výroba ručního papíru, není tak složitá. Stačí dva tři pokusy, a můžete tvořit  mezi domácími pracemi. Pro děti je technika prima zábava. 

Sádra

Pomocí sádrových odlitků můžete vyrobit celkem pěkné věci, které se mohou podobat  koupeným ,,zbytečnostem".  

Barvínkovo tvoření

Barvínkovo tvoření je hlavně o  míchání tří základních barev, z nichž můžeme získat všechny ostatní. Je to velké dobrodružství, protože nevíme, jak barevný obrázek vznikne.

Ruličky od toaletního papíru a ostatní role

Ruličky od toaletního papíru jsou snad nejznámnějším recy materiálem. Zde naleznete dílka z papírového materiálu tvaru válce. 

Hry a hračky v duchu Montessori

Procvičování jemné motoriky, pěti základních smyslů a různé hry a hříčky, které si děti s Vámi mohou sami vyrobit a pak se s nimi také zabavit.

Látka, nůžky, jehla a lepidlo - maňáskové

 Práce s látkou, jehlami a nůžkami a s lepidlem nám skýtá velké možnosti, nejčastěji dílek na hraní, zde je ponejvíce maňásků.  S maňáskem se dá krásně hrát, s marionetou jsme s dětma tančili, s maňáskem na špejly jsme si užívaly, jak se mu točí sukně, šaty. Hráli jsme příběh. Nahlédněte...

Korále a drátky

   Pro děti náročné, ale pro dospělé super tvoření. Pokud však pořídíte větší korálky,  uspokojíte  také své dítko. Děti moc rády navlékají korálky dle svého.

Háčkování

  Titěrnosti pro děti, oblečky na minipanenky. Háčkované modelování, Nic složitého, pouze vnímat, jak materiál přibývá a ubývá.  Žíhaná bavlna dodá výrobku půvab a není co zkazit.