Jaký je rozdíl mezi nabízenými druhy šátků?

25.08.2013 13:56

Abych zkvalitnila a zatraktivnila své poradenské služby, rozhodla jsem se prodávat šátek ŠaNaMi, rize český výrobek, vyrobený v České republice na základě osvědčené zahraniční technologie, atestované na zdravotní nezávadnost pro děti do 3 let. Jak se docílilo technologickými postupy kýžených vlastností a dovedností šátků Šanami?  Čím dražšší šátek, tím lepší technologie, ale také vyšší komfort pro toho, kdo nosí ale i pro miminko.

Asi jako Vás, tak také mně napadla otázka, v čem se vlastně jednotlivé šátky liší? Tak jsem začala bádat jaká je podstata rozdílu, jež vnímáte ve finální podobě smyslovým vnímáním. Dotek prozradí mnoho, ale to technické si musíme přečíst.

Šátky ŠaNaMi jsou na českém trhu již devět let  a časem zdokonalují technologii výroby.  Řada šátků Standart line, která vznikla jako první je nejlevnější a také zřejmně nenabídne takový komformt při vázání jako druhá řada Exkluziv , ale ta má v sobě dvě podskupiny a v čem se všechny druhy šátků šanami od sebe nazájem liší? Tak tady je to, co jsem si zjistitla já.

 

Šátky ze 100% bavlny

Všechny šátky jsou vyrobeny z bavlny. Ta má k tomuto účelu také vhodné vlastnosti:

  • dobrá pevnost vláken v tahu, která se za mokra zvyšuje
  •  příjemná na omak, pružná, měkká, hřejivá, 
  •  dobře snáší vyšší teploty (do 120°C) 
  • dobře saje pot

Nevýhodou je, že bavlna špatně chrání proti chladu , snadno se mačká a dělá žmolky. Bavlna se zpracovává různou technologií, kterou bych Vám zde ráda popsala a vyvodila z poisu vlastnosti, které na základě jejího zpracování textilní výrobci vykouzlí.

 

Šátky z mykané bavlny - Podzim, Moře, Carmen

Účelem mykání je rozdělit chomáčky bavlny na jednotlivá vlákna, pokud možno uložená vedle sebe (tzv. pramen) za pomoci ostrých hrotů. Takový hřeben na bavlnu, jako měl krteček, když si nechával vyrobit modré  kalhotky s kapsičkou.  Vlákna se při tom napřímí, urovnají se do podélného směru a ukádají se stejnoměrně vedle sebe. Během mykání se uvolňují nečistoty a část krátkých vláken.  

Šátky na nošení dětí z mykané bavlny  jsou silnější právě pro ta krátká  odstávající vlákna v nich. Ta je činí hrubší, chlupatější, ale také hřejivější.  Tak že by se dobře hodili zejména tehdy,  když novorozenečka vážete do šátku v zimě. Zde musíte totiž dbát na to, aby byl dobře zateplen na straně zádíček. Ze předu ho hřejete vy teplotou svého těla při vertikálních úvazech. v kolébkách jste k sobě pouze bok na bok.  

Svojí hmotností 220g/m2 zaručují vysoký komfort nošení, protože  látka je tenká, skladná nemáte na sobě namotaný velký oběm textilu, tak že s ním lépe manipuluje a tím že jsou zároveň hrubší se při vázání tolik nepovolují. Nemáte takovou práci úvaz udržet v uptažení, které si nastavíte. Zároveň však dost unese, tak že ji můžete použít také na větší děti. 

Způsob tkaní

Šátek z řady který je tkaná diamantovou vazbou, která se používá od roku 2010. vzniká hustá látka se vzorem malých kosočtverců, která je  o něco drsnější, ale také o něco tenčí než dosavadní šátky tkané křížovým keprem. Šátek je tak o něco drsnější ale tenční.

Péče o šátek

Šátek lze prát běžnými pracími prostředky v pračce při teplotě do 40°C, žehlit na 2 (nejlépe mírně vlhké). Udávaná délka šátku je před vypráním, srážlivost max. 3 - 7%.
 

 

Česaná příze Pastelka, Jaro

Česaná příze je vyrobena z materiálu, ze kterého byla odstraněna určitá část krátkých vláken, která se používají na výrobu hrubších přízí a následně látek, jako například pracovní oděvy.  Krátká vlákna odstávají z povrchu, omezují pevnost a způsobují nestejnoměrnosti zejména u jemnějších přízí.  Odstraní se tak, že  mezi dvěma ocelovými čelistmi je držena třáseň určité délky. Čelisti pevně stisknou delší vlákna, zatímco krátká vlákna (a smotky a nečistoty) jen visí mezi nimi a jsou vytahována jehlami česacího válce.  Tak že použití česané bavlny dává šátku nejen pevnost a odolnost, ale také skvěle pruží a je velice hebký, jemný i  lesklý,  měkký a poddajný.

Způsob tkaní  

Šátky na nošení dětí  ze 100% česané bavlny jsou tkány kombinací vazby lomeného kepru, zdvojené osnovní nitě a zdvojeného útku, což ve spojení se sílou tkaniny dává šátku vynikající vlastnosti při nošení jak novorozenců, tak především starších dětí.

Péče o šátek

Šátek lze prát běžnými pracími prostředky v pračce při teplotě do 40°C, žehlit na 2 (nejlépe mírně vlhké). Udávaná délka šátku je před vypráním, srážlivost max. 3 - 7%.

Bavlna a bambus
 

 

 

Zpět

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode