Psychoterapie

 
Emoce, potřeby a očekávání, které prožíváme v současné době, mívají kořeny v naší osobní či rodinné minulosti. Cestou za odhalením těchto kořenů se Vám uleví již pouhým uvědoměním si souvislostí potlačených emocí v kontextu příběhu s pálivými tématy současnosti. V atmosféře důvěry, empatie a respektu vás doprovodím ke kořenům současných obtíží, vnitřních konfliktů, negativních pocitů, které bývají příčinou pocitů vyčerpání, únavy, úzkosti a depresí. 
 

 

S klienty nejčastěji řešíme:

Narovnání vztahů s vlastními rodiči, sourozenci - prožíváte-li konflikty, vztek, nenávist, žárlíte na sourozence. Nevíte, jak se k sobě opět přiblížit. Pocity nepřijetí, nepřijetí své rodinné identity.
 
Když již konflikt nelze řešit slovy - Mezi vámi a partnerem v komunikaci je konflikt, který již nelze pojmout slovy, mluvíte o něm stále dokola, ale nejde vám se  dobrat ke smíru.
 
Duševní nemoc v rodině - Jako psychiatrická sestra Vám mohu poskytnout poradenství při duševní nemoci, její terapie, v komunikaci - deprese, úzkosti, psychózy...
 
Mezigenerační komunikace v rodině - Tchán a tchýně zasahují do výchovy a vašeho rodinného života více, než-li je vám příjemné a nevíte, jak s nimi mluvit, jak se vymezit. 
 
Opakované osudy z generace na generaci - opakují se ve vašem rodu určité události, tragické osudy lidí ve vícero generacích? Rozvody, sebevraždy, úmrtí, nemoci či opuštění? 
 
Pocity odcizení ve vztahu - máte pocit, že partner tu není s vámi, je duševně mimo, stále zamyšlen, nevnímá, je na mobilu,  vy sami máte pocit odpojení. Trápí vás pocity osamocení, nenaplnění potřeb ve vztahu,nesoulad mezi dáváním a braním.
 
Pocitv odcizení se ve vztahu - odcizení, ztráta společných zájmů, neustálé dohady a přesto stále váháte, zda se rozvést, pojďte dát manželství poslední šanci.
 
Manželské konflikty - nedokážete se shodnout na výchově dětí. Pociťujete ve vztahu odcizení, osamocení, máte pocit, že nejste jeden pro druhého. Hádáte se pro nic za nic. Cítíte na partnera vztek a nevíte ani proč.
 
Rozvod ano, či ne - dejte vztahu ještě šanci, odcizení, ztráta společných zájmů, neustálé dohady a přesto stále váháte, zda se rozvést.
 
Komunikace při a po rozvodu - jak nastavit řád rodinných vztahů po rozvodu, jak komunikovat s druhým rodičem tak, aby byl rozvod pro děti co nejméně traumatický.
 
Náročné životní situace - Podpora, terapie a poradenství při zvládání náročných životních situací jakou jsou rozvod, ztráta blízkého člověka, zaměstnání.
 
Slovy neřešitelné konflikty - Je mezi vámi konflikt a už ani nevíte proč, prostě se hádáte, dohadujete. Debaty neberou konce, ne a na se dobrat řešení.
 
Pocity odpojení od tady a teď - Máte pocit, že život neprožíváte ale přežíváte. Cítíte se odpojení od reality. Neužíváte si radost přítomného okamžiku.
 
Deprese a úzkosti - Pocit tíhy, do ničeho se Vám nechce, nic vás nebaví. Jste spaví, unavení, plačtivý, snadno se dojmete, uzavíráte se do sebe.
 
Únava, pocity vyčerpání - Máte pocit, že táhnete větší náklad, než zvládáte, jste podráždění, křičíte, zlobíte se pro nic za nic. Nejde to zastavit.
 
Duševní onemocnění v rodině, psychoedukace - Žijete s duševním onemocněním a nebo váš bližní? Nevíte, jak spolu komunikovat, jak si s nemocí poradit, jako poradit druhému. 
 
Psychosomatické obtíže - Cítíte, že vaše somatické obtíže jsou v důsledku duševního vypětí, nemoci, které se opakují v rodu po generace. 
 
Nezvladatelné emoce, s nimiž si nevíte rady- Štve vás partner, dítě, rodiče. Nevíte proč, prostě vás štvou. Potlačené emoce se vkrádající se do vztahu lze zpracovat. 
 
Pocity osamocení, vytěsnění - Cítíte se sami, bez přátel, vztahy nevychází, v kolektivu se nedokážete prosadit, jak si přejete. 
 
Podpora vztahu rodič dítě - Máte pocit, že se Vám nedaří naplnit roli rodiče, partnera, potomka, tak jak by jste očekávali. Schází síla, um. Cítíte odcizení.
 
Kde získat duševní sílu - Podpora síly ženy, matky. Najdete místa rodinné historie, kde Vám uniká životní energie, odhalíte konflikty, staré křivdy.

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode