Terapie rodinných vztahů a duševního zdraví 

 
Emoce, potřeby a očekávání, které prožíváme v současné době, mívají kořeny v naší osobní či rodinné minulosti. Cestou za odhalením těchto kořenů se člověku často uleví již pouhým uvědoměním si souvislostí, potlačených emocí a kontextu příběhu s pálivými tématy současnosti.
 
Budeme rozplétat propletence křivd a bolestí životních situací v rodinné historii, aby se okovy minulosti v součastosti jenda po druhé uvolnily.
 

S klienty nejčastěji řešíme oblasti:

Narovnání vztahů s vlastními rodiči, sourozenci prožíváte-li konflikty, vztek, nenávist, žárlíte na sourozence. Nevíte, jak se k sobě opět přiblížit. Pocity nepřijetí, nepřijetí své rodinné identity.
 
Když již konflikt nelze řešit slovy Mezi vámi a partnerem v komunikaci je konflikt, který již nelze pojmout slovy, mluvíte o něm stále dokola, ale nejde vám se  dobrat ke smíru.
 
Duševní nemoc v rodiněJako psychiatrická sestra Vám mohu poskytnout poradenství při duševní nemoci, její terapie, v komunikaci - deprese, úzkosti, psychózy...
 
Mezigenerační komunikace v rodině Tchán a tchýně zasahují do výchovy a vašeho rodinného života více, než-li je vám příjemné a nevíte, jak s nimi mluvit, jak se vymezit. 
 
Opakované osudy z generace na generaci - opakují se ve vašem rodu určité události, tragické osudy lidí ve vícero generacích? Rozvody, sebevraždy, úmrtí, nemoci či opuštění? 
 
Pocitv odcizení se ve vztahu - odcizení, ztráta společných zájmů, neustálé dohady a přesto stále váháte, zda se rozvést, pojďte dát manželství poslední šanci.
 
Manželské konflikty - nedokážete se shodnout na výchově dětí. Pociťujete ve vztahu odcizení, osamocení, máte pocit, že nejste jeden pro druhého. Hádáte se pro nic za nic. Cítíte na partnera vztek a nevíte ani proč.
 
Rozvod ano, či ne - dejte vztahu ještě šanci, odcizení, ztráta společných zájmů, neustálé dohady a přesto stále váháte, zda se rozvést.
 
Komunikace při a po rozvodu - jak nastavit řád rodinných vztahů po rozvodu, jak komunikovat s druhým rodičem tak, aby byl rozvod pro děti co nejméně traumatický.
 
Náročné životní situace - Podpora, terapie a poradenství při zvládání náročných životních situací jakou jsou rozvod, ztráta blízkého člověka, zaměstnání.
 
Slovy neřešitelné konflikty - Je mezi vámi konflikt a už ani nevíte proč, prostě se hádáte, dohadujete. Debaty neberou konce, ne a na se dobrat řešení.
 
Pocity odpojení od tady a teďMáte pocit, že život neprožíváte ale přežíváte. Cítíte se odpojení od reality. Neužíváte si radost přítomného okamžiku.
 
Deprese a úzkosti Pocit tíhy, do ničeho se Vám nechce, nic vás nebaví. Jste spaví, unavení, plačtivý, snadno se dojmete, uzavíráte se do sebe.
 
Únava, pocity vyčerpání Máte pocit, že táhnete větší náklad, než zvládáte, jste podráždění, křičíte, zlobíte se pro nic za nic. Nejde to zastavit.
 
Duševní onemocnění v rodině, psychoedukaceŽijete s duševním onemocněním a nebo váš bližní? Nevíte, jak spolu komunikovat, jak si s nemocí poradit, jako poradit druhému. 
 
Psychosomatické obtíže - Cítíte, že vaše somatické obtíže jsou v důsledku duševního vypětí, nemoci, které se opakují v rodu po generace. 
 
Nezvladatelné emoce, s nimiž si nevíte rady- Štve vás partner, dítě, rodiče. Nevíte proč, prostě vás štvou. Potlačené emoce se vkrádající se do vztahu lze zpracovat. 
 
Pocity osamocení, vytěsněníCítíte se sami, bez přátel, vztahy nevychází, v kolektivu se nedokážete prosadit, jak si přejete. 
 
Podpora vztahu rodič dítě - Máte pocit, že se Vám nedaří naplnit roli rodiče, partnera, potomka, tak jak by jste očekávali. Schází síla, um. Cítíte odcizení.
 
Kde získat duševní sílu Podpora síly ženy, matky. Najdete místa rodinné historie, kde Vám uniká životní energie, odhalíte konflikty, staré křivdy.

 Jak rodinné poradenství, terapie, probíhá

Blog terapie rodinných vztahů a duševního zdraví

 • 10.08.2018 20:24

  Analogií rodových kořenů je strom života

   Bytí člověka na zemi se velmi často přirovnává k růstu stromu, protože právě strom patří k nejstarším symbolům lidstva. Strom je užíván v mnoha symbolikách a příměrech v kontextu s běžným životem. Známé české rčení říká: „Ohýbej proutek, dokavaď je mladý“. Jiné rčení zase...

 • 26.04.2010 14:22

  Individuální práce sestry s pacientem

                       1. Charakter oddělení a práce sestry   Na otevřeném psychiatrickém oddělení následné péče prvého stupně v psychiatrické léčebně v Praze Bohnice je...

 • 26.04.2010 14:16

  Psychohygiena

      Osobnostně sociální výchova je obor pedagogiky, který se začíná formovat na katedře pedagogiky Filosofické fakulty UK v Praze od 90. let 20cátého století. Je to praktická disciplína , která se zabývá rozvojem osobnostních, sociálních a morálních dovedností...

 • 26.04.2010 14:10

  Edukace pacienta v rámci ošetřovatelské péče

  Osnova:   1.   Charakter práce zdravotní sestry na otevřeném psychiatrickém oddělení 2.   Vztah sestra - pacient  3.    Diagnózy nemocných  4.    Anamnestický rozhovor a pozorování pacienta v rámci ošetřovatelského...

Záznamy: 1 - 4 ze 7
1 | 2 >>

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode