VÝCHOVNÉ PORADENSTVÍ

 Proč dítko zlobí, je naléhavé či neklidné? Nevydrží si samo hrát, neposlouchá, je zlostné vůči sourozencům, matce, otci a dětem ve školce?  Co  potřebuje vaše dítě k tomu, aby nebylo naléhavé, neklidné a agresivní?   Nehledáme viníky, hledáme souvislosti vztahů a rodinných okolností. Měníte úhel pohledu. Místo hledání vhodných trestů se ptáme ,,co se děje, že tak zlobí ?" 
 
Vy a vaši potomci jste součástí rodinného systému, kde vztah dvou ovlivňuje třetího. A tyto souvislosti nás budou zajímat.  Rodinný systém, vztahy  a podmínky života, ve kterých se utváří.

S klienty řešíme nejčastěji:

Období vzdoruBatole se vzteká a nevíte proč? Rádi by jste jeho chování porozuměli a získali nadhled a trpělivost? Provedu Vás úskalím období vzdoru, získáte nadhled a trpělivost a zjistíte, že to vaše batole je stejné jako ostatní. Zde Vám možná pomůže návod -  období vzdoru s nadhledem.

Puberta - Komunikace vázne. Každodenní křik, hádky a vztek. Jak se ale  domluvit? Potřebujete porozumět emocím a jednání  dospívajícího, vyladit komunikaci a lépe se domluvit?  

Sourozenecká žárlivost s vztahy - Sourozenecké vztahy na bodu mrazu, rivalita, agrese, nekomunikace. Jak předcházet žárlivosti  volbou výchovného přístupu, ujasnění si emocí a respektem k řádu rodinných vztahů.   

Agrese a neklid dětí  -  Dítě je neklidné, u ničeho nevydrží, přechází z činnosti na činnosti, je vzteklé, hostilní, neposlouchá. Kouše kamarády, mlátí hračkami. Jak emoce zpracovat a jak předcházet jejich vzplanutí? 

Poruchy chování dětí - Lež, krádeže, záškoláctví, hostilita. Co potomek hledá v partě, na ulici?  Máte pocit, že se vzájemně vzdalujete. Pojďte hledat kořeny nežádoucího chování potomka a jejich zaléčení mu předcházet.

Děti Vás rozčilují více, než by jste si přáli -   vzdor dětí vás rozčiluje více, než-li by jste si chtěli připustit, zažíváte při volbě výchovných postupů pocity lítosti, viny. Některé aspekty v chování dítka vás zlobí více a nevíte proč?

Neshodnete se s partnerem na výchově dětí - S partnerem volíte odlišné výchovné přístupy. On volí trest bytím, vy raději vysvětlujete? Hádáte se kvůli výchově, vyčítáte si své postoje, zvyky z původních rodin? Nevíte, jak se domluvit na společné výchově?

Komunikace s dětmi o rozvodu - Rozvádíte se a nevíte, jak s dětmi o rozvodu hovořit. Neumíte si poradit s reakcí dětí na rozvod.  Nejde vám mluvit o druhém rodiči?  Pomohu vám zpracovat emoce a domluvit se na výchově.

Poradenství v péči o miminko - Miminko často pláče, špatně spí, je neklidné. Edukace ohledně potřeb a interpretace chování novorozence u prsa anebo v šátku. Podpora sebejistoty rodičů v péči o miminko.

Jak konzultace výchovného poradenství probíhá

 

Mluvíme o tom, co vás přivádí, o konkrétních situacích a výchovných postupech. Z barvitosti vašeho vyprávění hledáme nitky ke kořenlm současných obtíží.

V přátelském a respektujícím rozhovoru budete mít možnost si ujasnit mnoho souvislostí, uvědomit si  emoce, potřeby a jak svá očekávání tak i očekávání dítěte.  

V přátelském a respektujícím rozhovoru budete mít možnost si ujasnit mnoho souvislostí, uvědomit si  emoce, potřeby a očekávání jak ty své, tak ty dítěte.  

 Společně se vydáme ke kořenům motivace nežádoucího chování dítěte.

Během výchovného poradenství vás seznámím se základními aspekty konkrétního vývojového období dítěte, rodiny tak aby jste je u svého potomka také vnímali.

Vyladíme komunikaci ve vzájemném porozumění a s vnímáním širokého kontextu výchovné situace. 

Seznámím vás s řádem rodinných vztahů. Co se děje, když je v něm nepořádek, jak v postavení rodičů, prarodičů, či v sourozenecké konstelaci. 

Cennými informacemi posílíme rozum, vůli ale i porozumění. 

Dítě se nezmění, ale vy změníte  úhel pohledu, získáte odstup, nadhled a výchovné situace budete řešit s větším kliedem a trpělivostí.

Pokud je problém hlubší a máte chuť jít za kořeny současných potíží. Můžete cítit, že některé  výchovné situace nemáte sílu   zvládat. Trápí vás pocity vyčerpání, nedůslednost, chaotičnost. Děti vás rozčilují více, než by jste si přáli a jednáte často neadekvátně. Pak lze přejít k rodinnému poradenství a terapii.

Vaše dítě se nezmění, ale vy změníte úhel pohledu.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode